Bilgisayarınızdan Para Kazanın Monero / MinerGate

Dolar kurunun sert hareketleri sebebi ile günden güne zamlanan bilgisayarlarımız, satın aldığımız anda ve sonrasında gerektirdiği internet, bakımlar ve donanım parçaları için ciddi bir külfet olmaya devam etmektedir.

Bunun yanında bilgisayarlarımız vasıtası ile internetten ek gelir ler elde edebileceğimiz yöntemlerde çoğalmaktadır. E-ticaretten tutun da bilgisayarımızın hard diskini kiralamaya ve internetimizi paylaşmaya varana değin yöntemler mevcut. MinerGate üzerinden yapılan altcoin madenciliği de bu yöntemler arasında tercih edilebilecek ve ciddi karlar bırakan bir yöntem.

Öncelikle “Minergate nedir?” sorusunun cevabına bakalım. 2014 yılında sektöre atılan ve ilk mining pool sitesi olan Minergate,
miner’ların ortak olarak sistem tarafından kendisine verilen algoritmaları çözerek karşılığında seçtikleri altcoin leri kazanmasına imkân veren dahiyane bir sistem.

Para Kazanmaya Başlayalım

Bu linkte https://bit.ly/2ONjdUF tıkladıktan sonra sizi bu kayıt ekranına yönlendirecek. Bu ekranı fotoğraftaki gibi doldurun.

Kayıt olduktan sonra bilgisayarınız ve işletim sisteminize uygun uzantı dosyasını indirip kurunuz.

Bilgisayarımıza uygun programı indirip kurduktan sonra çalıştırdığımız zaman aşağıda çıkacak görüntüye kayıt olduğumuz bilgileri girerek altcoin madenciliğine başlıyoruz.

Daha sonra bilgisayarınızın işlemci gücüne ve kullandığınız ekran kartına göre hangi alt coine ne kadar performans ayıracağınıza karar vermeniz gerek. Tabi bu tercihleri yaparken bilgisayarı fazla yormamak gerek. Kaş yaparken göz çıkarmamızın bir alemi yok. Aşağıdaki resim örnektir.


İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın