DROPSHİPPİNG NEDİR VE NASIL YAPILIR ?

Dropshipping nedir sorusuna kısaca stoksuz ticaret diyebiliriz. İnternet üzerinden yapılan bu ticaret modeli alsında bir nevi aracı pozisyonunda para kazanmaktır. Dropshipping nasıl yapılır? sorusunun cevabını vereceğim. Dropshipping yapmak istiyorum diyorsanız bu yazımıza bakmanızda fayda var. Böylece dropshipping yapmasanız bile konu ile ilgili aydınlatıcı bir bilgiye sahip olmuş olursunuz.

DROPSHİPPİNG NEDİR?

Dropshipping stoklu ticaret modelinden farklı olarak satışını yapacağınız ürünleri stoklamanız gerekmez. Tüm diğer işler gibi buda emek gerektiren bir süreçtir ve kendi içinde kimi ince ayrıntılar barındırır. Dropshipping yapanlar zamanla deneme yanılma yolu ile veya bir uzman yardımı ile işte hakim bir pozisyona geliyorlar.

DROPSHİPPİNG SİSTEMİ NASIL İŞLER?

Web sitenizde satacağınız ürünler için bir firma ile anlaşırsınız,
Web sitenize koyduğunuz ürün kataloglarından müşteri siparişi gerçekleşir.
Sipariş bilgisi sizin tarafınızdan asıl firmaya iletilir. Firma sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ürünü hazırlar ve müşteriye gönderir. Firma kendi satış fiyatı üzerinden ödemesini aldıktan sonra geriye kalan tutarda sizin bu işte karınız olur. Firma fatura işlemlerini dilerseniz sizin adınıza da yapabilir. İlerleyen zamanlarda firma ile yapacağınız anlaşmaya göre ürünlere logonuzu bile basıp müşteriye gönderebilirsiniz. Kurumsal bir firma olmanın kapılarını da aralamış olursunuz.

Bununla beraber sizlere bu işlem için lazım olacak web sitesinin kurulumu ve e-ticaret ayarlarını yapmanız için ilgili yazımıza ve instagram satışı içinde şu yazımıza göz atabilirsiniz.

DROPSHİPPİNG YAPANLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR ?

Satacağınız ürün için ciddi bir fizibilite çalışması yapıp hangi ürünü satmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Sonrasında ise sıra o ürünü kaliteli ve uygun fiyata satın alacacağınız firma ile anlaşmaya gelir. Bu firmanın seçiminde oldukça titiz olmalısınız. Hangi firma olursa olsun müşteri sizi bilip tanıyacak. Firma ile tüm detayları görüşüp gerekirse bu alanda uzman bir avukatlık bürosunun desteğini alarak sözleşmenizi imzalamakta fayda var.

Dropshipping yapanlar genellikle en popüler ürünlerin satışını yaparlar. Karı az görünse de burada asıl püf nokta seri satış ile sürümden kazanmaktır.

İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın