Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Gizli müşteri olarak ek gelir elde etmek mümkün. Geçim sıkıntısı gibi büyük bir problemin yaşandığı bu dönemde ‘Ne gibi işler yapılarak para kazanılabilir?’ sorusu sıkça aklınıza gelmiştir. Araştırma şirketlerinin çeşitli hususlarda halkın nabzını ölçtüğünü mutlaka duymuşsunuzdur. Bu konu ile alakalı olarak diğer bir yöntem ya da iş olanağı ise gizli müşteri olmaktır.

Nereden çıktı bu gizli müşteri?

İş yerleri hakkında bilgi toplama, müşteri ile olan ilişkilerini analiz etme ve tüketicilerin haklarına ne derece riayet edildiğine dair araştırma yaptıran şirketler mevcut. Kimi şirketler iş yerlerini gizlice denetletmek için konu hakkında kurulan danışmanlık şirketlerine başvururlar. Danışmanlık şirketleri ise gizli müşteri araştırmasını kendi personelleri veya dışarıdan aldığı geçici personeller yaptırırlar.

Bu işi yapanlar iş yerlerine müşteri olarak gider ve verilen görevler doğrultusunda çalışmaya başlarlar. Pek çok farklı konuda denetlenen firmanın kendi alanı ile ilintili yeterlilikleri test edilmiş olur. İşiniz bittiğinde yaşadıklarınızı ve gözlemlerinizi danışmanlık firmasına rapor halinde sunarsınız. Birden fazla personel ile çalışana danışmanlık firması topladığı raporları derleyerek gizli müşteri için başvuru yapan ilgili firmaya sunar.

Nasıl gizli müşteri olunur ?

Bu işi yapmak için öncelikle kariyer sitelerinde cv’nizi bırakmanız gerek. İş ilanlarının neredeyse tamamı bu siteler üzerinden verilir. Bazı danışmanlık büroları ise başvuru formlarını kendi siteleri üzerinden kabul edebilir. Adaylarda istenenler genelde teknolojiden anlamaları (resim çekme, video kayıtları ve yazışmalar için gerekli) , lise veya üniversite mezunu olmaları, disiplinli bir yapıya sahip olmaları ve yapacağı görevlerde dürüst olmaları.

Gizli müşteri olarak ne kadar para kazanılır?

Bu işi yapanlar genelde 20-30 lira gibi ücretler ile işe başlar yalnız kimi incelemelerde bu rakam 100 lira ile 150- lira arasında bir tutara da tekabül edebilir. Genelde danışmanlık firması işi, kişi başına 100 lira ile 250 lira arasında ilgili firmadan alır. Bu ücretin yarısını ise gizli müşteri için çalıştıracağı personele verir. Kurumsal bir denetleme işinde işi veren firma ücretleri daha yüksek de tutabilir. Ne duruyorsun benden gizli müşteri olur diyorsan hemen internet kariyer siteleri ne ne cv bırakmaya başla.

İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın