Son Dakika: Binance Hacklendi – 7.000 Bitcoin Çalındı

Binance kripto para borsası hacklendi – 7.000 BTC çalındı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’nin TSİ’ye göre 02:33 civarında yayınladığı bir duyuruya göre, borsa 7 Mayıs tarihinde hacklendi ve 7.000 Bitcoin çalındı.

lk gelen bilgilere göre borsadan toplamda 7.000 Bitcoin şu işlem ile hackerlar tarafından borsadan çekilmiş. Binance konu hakkında yaptığı açıklamada tek işlemin bu olduğunu ve bunun da sadece hot (çevrimiçi) cüzdanlarındaki BTC’leri kapsadığını vurguladı. Çalınan BTC’lerin Binance’nin toplam BTC miktarının %2’sine denk gelmesi ise rahatlatıcı ayrı bir haber oldu.

Borsada Para Çekme ve Yatırma İşlemleri Askıya Alındı

Yaklaşık bir hafta kadar sürebilecek bir güvenlik değerlendirmesi yapılacağını belirten Binance, bu esnada para çekme ve yatırma işlemlerinin de geçici süreliğine askıya alındığını açıkladı. Hackerların hala sahip oldukları belirli hesaplar olabileceği belirtilen Binance açıklamasında, para çekme işlemlerinin durdurulmasının bunların piyasaya verebilecekleri zararı da azaltılacağı üzerinde duruldu.

CEO Changpeng Zhao’nun hacklenmenin gerçekleştiği saatlerde ”planlanmayan sunucu bakımı yapıyoruz, fonlar güvende” mesajlarını içeren tweet atması ise gözden kaçmayan bir başka detay oldu.

Hiçbir Kullanıcı Mağdur Edilmeyecek

Bunun yanı sıra bütün müşteri fonları bu gibi durumlar için oluşturulan #SAFU fonundan karşılanacak.

İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın