Müzik Dinleyerek Para Kazan |Ek Gelir

Yeni müzikler bulmaya aç, iyi bir müzik dinleyicisiyseniz bu yolla ek gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Slicethe Pie aracılığıyla müziklerini beğeniye sunan yapımcıların yada müzik gruplarının eserlerini dinlemek. Sitenin amacı 90 saniyelik kısa ses kayıtlarını müzikseverlere dinletmek, onlardan aldıkları geri bildirimler sayesinde çalışmalarına yön vermek. Platformda pek çok yapımcı ve müzik grubu projelerini beğeniye sunuyor. SoundCloud’la benzer özellik gösteren sitenin farkı ise size yorumlarınız karşılığında para ödemesi.

Bu yöntemle ne kadar ek kazanç kazanırım: İncelemelerinizin niteliği ve ne sıklıkta yorum yaptığınız alacağınız ücrette değişiklikler yaratabiliyor. Yeni üyeler yorum başına 2 cent gibi düşük bir miktar alırken, site içi rütbeniz artıp insanlar sizin önerdiğiniz müzikleri dinlemeye başladıkça 20’şer cent artış alıyorsunuz. Site ileri düzey kullanıcılarına haftalık 10 dolar gibi bir ücret ödüyor. Bunun haricinde aşağıda listeleyeceğimiz sitelerden de müzik dinleyerek para kazanmak mümkün.

MUSİCXRAY İLE MÜZİK DİNLEYEREK PARA KAZANMA

Musicxray sitesi dünya çapında çok fazla kullanıcıya sahip bir platformdur. Sitenin en güzel yanlarından biri ünlü olmak isteyen yeni müzisyenlere olanak sağlaması. Öte taraftan yeni müzikleri dinleyenlere para kazandırmaktır.Çok fazla yeni müzik ve sanatçı denk gelmeniz mümkün. Size sunulan müzikler ortalama olarak yaklaşık 4 dakika kadar sürebiliyor. Buna karşılık size ödenecek ücret ise her dinlediğiniz müzik başına 10 cent olarak belirlenmiş durumda. Kabaca bir hesap yaparsak bir kişi ortalama 8 saat çalışıyor. Bu çalışma süresince yani 8 saat müzik dinlerse ortalama günlük 100 TL gibi bir ek kazanç sağlaması mümkün. Ödemeleri PayPal hesabı üzerinden yapmaktadırlar. Ülkemizde kullanımı duran PayPal hizmetini yabacı siteler üzerinden açarak rahatça kullanabilirsiniz. Ödeme limiti ise 20 dolar olarak belirlenmiştir. Eğer bu site ile çalışmak isterseniz hemen http://Musicxray.com adresini ziyaret ederek üye olabilirsiniz. Üye olurken e-mail adresinizin aktif bir adres olmasına dikkat edin. Ödeme adresinizi ise üyelik işleminden sonra girebilirsiniz.

HİT PREDİCTOR İLE MÜZİK DİNLEYEREK PARA KAZANMA

Önereceğim bir diğer site Hit Predictor platformudur. Bu sitenin çalışma şekli biraz değişiktir. Size anket doldurarak para kazanma olanağı sunmaktadır. Şöyle ki aynen MusicXray sitesinde olduğu gibi yeni müzisyenlerin yapmış olduğu parçaları dinliyorsunuz. Daha sonra ise dinlemiş olduğunuz müziklere bir oy veriyorsunuz. Karşılığında ise size direkt para değilde puan veriliyor. Bu puanları ise DVD veya CD alma işlemlerinde kullanabiliyorsunuz. Ortalama yeni başlayan biri için her müzik için 3 puan veriliyor. Ancak zamanla bu işi ciddiye alıp devam ederseniz bir nevi ödüllendirme anlamında dinlediğiniz her müzik başına 5 puan veriliyor. Bu site ile tam anlamı ile para kazanılmıyor. Ancak benim gibi DVD düşkünü iseniz bu giderinizi azaltmanız adına bu site ile çalışabilirsiniz.

RADİO LOYALTY İLE MÜZİK DİNLEYEREK PARA KAZANMA

Radio Loyalty sitesini bir yerlerde görürsünüz diye yazıyorum. Pek tercih edilecek platform değil diye düşünüyoruz. Nedenine gelirsek verdiği ücretin oldukça düşük olması. Yetmezmiş gibi sizden müzik bitiminde onay kodu girilmesini istemesi ise ayrı bir iş.

Ek gelir konusunda en cimri sitelerden biri olan Radio Loyalty, 10 dakika için bize 10 cent vermekte. Daha doğrusu verdiği puanlar buna denk gelmektedir. Bu sitede kazanmak epey zor. Mantık bakımından Yandex Toloka ile Para Kazanma sistemine benzemektedir. Yani sürekli olarak müzik çıkmadığı gibi sizden siteyi her zaman ziyaret etmeniz beklenmektedir. Zamanla ilerledikçe çıkan müzik sıklığı artmaktadır. Bu durum için yaptığınız yorumlar önemli olmaktadır.Verdikleri paranın yanında yaptırdıkları iş devede kulak diyebiliriz.

Earnably

Bir diğer müzik dinleyerek para kazanacağınız sitede Earnably sitesidir. Bu sitenin bir diğer güzel yanı, sadece müzik dinleyerek değil, sitede size sundukları diğer görevleri tamamlayarak da para kazanıyor olmanız. Sitede anketlere katılarak, soru sorarak, sorulan sorulara cevap vererek da kazanç elde edebiliyorsunuz.

Bir diğer müzik dinleyerek para kazanacağınız sitede Earnably sitesidir. Bu sitenin bir diğer güzel yanı, sadece müzik dinleyerek değil, sitede size sundukları diğer hizmetleri, görevleri tamamlayarak da para kazanıyor olmanız. Sitede anketlere katılarak, soru sorarak, sorulan sorulara cevap vererek da kazanç elde edebiliyorsunuz.

Bu yazımızda size müzik dinleyerek para kazandıracak siteler hakkında bilgi verdik. Sizinde bu sitelerden farklı olarak müzik dinleyerek para kazandığınız siteler mevcut ise yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın