User Testing Nedir Kullanıcı Testi Nedir? Nasıl Para Kazanılır |Ek Gelir

Web sitelerini Test Ederek Para Kazanma

Büyük firmalar web sitelerini yabancı bir gözle inceleterek kendilerine sitenin iyi görünüp görünmediği noktasında geri dönüş almak için sitelerini testlere tabi tutarlar. Söz konusu büyük şirketler olunca bu işin doğası gereği web sitelerini test ederek para kazanma sektörü oluşmuş oldu. Bu hizmeti sağlayan pek çok şirket mevcut. Büyük bir çoğunluğu yabancı olan bu sitelerin bir birinden pekte farklılaşmadığı hususlardan birisi de ödeme yöntemleri. Neredeyse sitelerin tamamı paypal ile ödeme yapıyor. Site başı ortalama 10 dolar ek gelir alabileceğiniz platformları aşağıda sizler için listeledik.

Web Sitelerini Test Ederek Para Kazanma – User Testing

User Testing sitesi Online para kazanma siteleri arasında tercih edilenlerden biri. Genelde Amerika’da yaşayanlara hizmet veren bir firma. Web sitesi ile 20 dakikalık bir iş için 10 dolar ile 20 dolar arası değişen bir ek kazanç sağlayabilirsiniz. Aktif bir PayPal hesabınız mevcutsa hemen usertesting.com adresinden üye olarak online para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Web Sitelerini Test Ederek Para Kazanma – Whatusersdo

Bu site üyelik başvurularını öncelikle bir teste tabi tutarak sonra kabul etmektedir. WhatUsersDo bu işe ne kadar uygun olduğunuzu sınıyor. Kabul edilmeniz durumunda profilinize uygun görevler sizlere e-posta olarak gönderilmeye başlanıyor. Paypal ile ödeme yapan whatusersdo.com adresinden başvuru yapmanız gerekiyor. Bu firmada yirmi dakikalık bir sürede 10-20 dolar arası ödeme yapmaktadır.

Web Sitelerini Test Ederek Para Kazanma – Enroll

Enroll firması da üye olarak da online para kazanabileceğiniz bir platform. Üyelik başvurunuzda sizden bir PayPal hesabı test için hangi cihaz türünü kullanacağınız sorulmaktadır. Tablet mi cep telefonu mu yoksa masa üstü PC mi? Kazanç konusu ise biraz başta kısıntılı. Yarım saatte yaklaşık 5 dolar kazanabileceğiniz bu sitede Paypal ile ödeme yapmaktadır. enrollapp.com adresinden başvuru yaparak başlayabilirsiniz.

Web Sitelerini Test Ederek Para Kazanma – Startuplift

Diğer firmalar ile karşılaştırdığımızda Startuplift ile çalışmak biraz daha rahat diyebiliriz. İşlem nedir derseniz kısaca anlatayım. Sordukları sorular ışığında siteyi incelemenizi ve bu sorulara cevap olmanızı beklerler. Her site için 5 dolar gibi bir ödeme alırsınız. Yine bu sitede ödemelerini Paypal üzerinden yapmaktadır. startuplift.com adresinden kayıt olabilirsiniz.

Web Sitelerini Test Ederek Para Kazanma – Utest

Bu firmamız dünyanın sayılı firmaları ile çalışmaktadır. uTest firmasının çalıştığı firmalar arasında: Amazon, Google ve Netflix gibi firmalar bulunmakta. Çalışma başına belirlenen sabit bir fiyat söz konusu değil. İlanlarına dice.com isimli site üzerinden ulaşmak mümkün. Ayrıca firmaya başvuru yapmak için bir şart yok. Siteye utest.com adresinden kayıt olabilirsiniz.

Liste bu şekilde uzayıp gitmekte, sözü daha fazla uzatmadan, ücret politikaları ve çalışma prensipleri bir birinden farklı olan benzer firmalara eleme işlemini sizin takdirinize bırakıyoruz. Aşağıya bırakacağımız linkler üzerinden bu tarz diğer sitelere ulaşıp detayları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  1. Validately http://validately.com
  2. Testingtime http://testingtime.com
  3. Userzoom http://userzoom.com
  4. Trymyui http://trymyui.com
  5. Userfeel http://userfeel.com
İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın