YouTube Hesabından Nasıl Para Kazanlır ?

İnternetle az çok haşir-neşir olmuş hemen hemen çoğu insanın Google ile mutlaka işi olmuştur. Öyle ya dünyada en çok kullanılan arama motoru, pazar payının ciddi bir çoğunluğunu elinde tutan şirketin geçtiğimiz yıllarda Youtube‘u satın aldığını biliyorsunuzdur. Haliyle youtube’dan para kazanmanın yolu Google’dan geçer. Öncelikle Youtube iş ortaklığı sözleşmesini kabul etmeniz gerek. Bu sözleşme ile içeriklerinize Google’ın reklam vermesini onaylamış olursunuz.

YouTube İş Ortağı Programı

YouTube’da oturum açtıktan sonra sağ üst kısımından hesap simgesine tıkladıktan sonra, açılan kanal sekmesine Youtube Studio Betaya tıkladıktan sonra sol altta Klasik İçerik Stüdyosuna tıklamanız gerek. Neden klasik içerik stüdyosunu kullandığınızı size soran bilgi penceresini atladıktan sonra Kanal > Durum ve özellikler sekmesinden “Para kazanma” altında “Etkinleştir”i tıklayın. “YouTube İş Ortağı Programı Şartları”nı kabul etmek için ekranda gösterilen adımları uygulayın. Kurumsal bir Gmail hesabınızla AdSense’e Kaydolun. Adsense bilgilerinizi dikkatli muhafaza edin. Bu artık siz ile Google arasındaki ticari bir platform.

Para kazanma tercihlerini belirleyip mevcut ve gelecekteki tüm videolardan para kazanmak istediğinizi onaylayın. Videoların gösterilmesini istediğiniz reklam türlerini işaretleyin ve kaydedin. Genelde tümü seçilir. Bu ayarları yaptıktan sonra 4000 saat izlenme ve 1000 aboneye ulaştıktan sonra kanalınız Youtube tarafından incelemeye alınacak ve sizde artık bir Youtuber adayı olacaksınız. Pek çok insan bunu başarmışken senin neyin eksik, kollarını sıva ve işe koyul. İnternetten para kazanma çılgınlığından eksik kalma. Onaylattığınız hesabı kullanmasanız bile hesabınızı rahatlıkla yüzlerce kanalına göre hatta binlerce liraya satabilirsiniz. Bu tarz kanalların binlerce alıcısı var. Ne dedik internetten para kazanma çılgınlığı çağı!

İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın