Instagram’da Butik Açarak Para Kazanmaya Başla!

Instagram’da butik açmak

Instagram’da butik açmak ve satış yapmak yeni bir internetten para kazanma yöntemi. 1 Milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan instagramı Bir dükkan olarak kullanmak mümkün. Bilindiği gibi günümüzde internetten yapılan alışverişler çok pratik ve bu nedenle çok yoğun bir pazar oluşmuş durumda. Bu yüzden bu sektörde yenilikler yapan ve instagram gibi sosyal medyayı aktif kullanan girişimciler bu işten para kazanıyorlar.

Instagram’da butik açmak için öncelikle nasıl bir satış stratejisi izleyeceğinize karar vermelisiniz. Kendi ürettiğinizi giysileri satabilir ya da başkasının ürettiklerini instagram’da butik açarak satabilirsiniz. Aynı şekilde ürünleri yurt dışından getirtebilirsiniz.

Instagram’da butik açmak ve satış işlemleri nasıl olur


Instagram’da butik açmak için ne satacağınıza karar vermelisiniz. Butik giyim üzerine bir çok kombinasyon ve farklı müşteri kitlesi bulmanız mümkün. İyi bir logo tasarlayıp hesabınızı açtıktan sonra ilgi çekici bir isim ile ürünlerinizi yüksek kaliteli çekimler ile paylaşmaya başlayın. Daha sonra da profilinizin internet sitesi kısmına Shopier dükkan sayfanızı koymalısınız.

Birkaç ürün paylaştıktan sonra insanları takip etmeye başlayın. İnsanlar sizin de o sitede bulunduğunuzu bilmeli. Eğer işi ilerletmek istiyorsanız reklam amaçlı takipçisi çok olan birkaç ünlüye hediye olarak ürünlerinizden yollayın. Ünlü insanlar eğer ürününüzü instagram hesaplarında paylaşırlarsa büyük bir reklam yapmış olursunuz.

Shopier gibi sipariş sistemleriyle sayesinde kredi kartı ve taksit imkanıyla ürün satabilir, kargoyu gönderip kargo onayı vererek kısa sürede ödemelerinizi hesabınıza alabilirsiniz.

Shopier.com’dan Shopier sistemine kolayca üye olarak Instagram üzerinden satışa hemen başlayabilirsiniz. Takipçiniz ödemeyi tamamladığında; hem cep telefonu uygulamanıza hem de mailinize sipariş bildirimi gelir, size bildirimdeki kişiye ve adresine ürününüzü kargolamak kalır. Bu sayede müşterilerinizle uzun mesajlaşmalardan, IBAN numarası verme ve pazarlık yapma gibi süreçlerden kurtularak, Instagram butiğinizden güvenle satış yapabilirsiniz.

Rakiplerinizi analiz edin


Aynı kulvarda butikleri olan ve Shopier ile Instagram’dan satış yapan rakiplerinizi yakın takibe alın. Onları takip eden insanları takip edin. Yukarıda belirtildiği gibi takipçi kitleniz müşteri potansiyeli taşıması gerektiğini unutmayın.

Butik Hashtagleri


Ürünlerinize özel hashtag kullanın. Bunun yanında; zamanın popüler hasgtag’lerini kullanmanızda fayda var. Örneğin instasize, instalike, instabutik gibi hashtagleri de kullanmayı unutmayın.

İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın