YouTube dan İçerik Üreticilere Ek Gelir Sağlayacak Güncelleme

YouTube, sürekli içerik üreten yayıncılarına Youtube Premium kullanıcıların bağış yapmasını sağlayacak yeni bir sistem geliştiriyor.

Kendini günden güne daha fazla geliştirmeye odaklanan dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, aynı zamanda gelirlerini arttırmanın yol ve yöntemleri üzerine de yoğunlaşmış durumda. Bununla beraber kendisi ile yola çıkan içerik üreticilerini arttırmayı da kendine dert edinen kendi gelirlerini artırdığı kadar yayın yapan üreticilerin de gelirlerini artırmak için çeşitli özellikler geliştiriyor. İçerik üreticiler önümüzdeki günlerden itibaren yaptıkları yayınlardan bağış toplayabilecek.

Daha önceden kullanıma sunulmuş olan Süper Sohbet özelliği ile içerik üreticilerine ek gelir sağlayan YouTube, bu sohbet üzerinden kazanç elde etme imkanı getirecek. YouTube’un ücretli servisi olan Premium kullanıcılarına artık takip ettikleri yayıncılara 2 dolar göndererek onları ödüllendirmelerini sağlayacak.

YouTube’da Bağış Dönemi

İnternete sızan son duyumlara göre YouTube Premium kullanıcıları, beğendikleri yayıncılara aylık 2 dolar bağış göndererek destek olabilecek. YouTube Premium şu an aylık 11.99 dolardan hizmete sunulan bir hizmet. Youtube yetkilisi Ryan Wyatt, yeni özelliğin henüz deneme safhasında olduğunu açıklarken, mayıs ayının sonuna doğru sistemin aktif edileceğini belirtti. Ülkemizde henüz aktif olmayan Premium aboneliği, kullanıcılara reklamsız gösterim, video indirme ve orjinal içeriklere erişim gibi ayrıcalıklar tanıyor.Twitch den esinlendildiği belli olan yeni özelliği aktif etmek için abone sayınızın 10 binin üzerinde olması gerek.

İçeriği Sosyal Medyada paylaşın...

Bir cevap yazın